O mnie

Artur ŚwięchArtur Święch, ur. 18.03.1974, Kraków – astrolog, kosmoekolog, pedagog, politolog, były dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, wieloletni działacz a obecnie propagator idei wolontariatu. Uczestnik programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Od 2008 roku obecny w bazie biograficznej leksykonu „Who is Who” w Polsce.

Astrologią zainteresował się w 1991 roku po przeczytaniu bestsellera Leszka Weresa i Rafała T. Prinke pt. „Mandala Życia”. Po 7 latach poznał autora książki – prof. Leszka Weresa. Wkrótce, zafascynowany prezentowanym przez Niego otwartym i praktycznym podejściem do wiedzy astrologicznej, z wdzięcznością przyjął możliwość zostania Jego asystentem. W latach 1999-2014 wziął udział w 39 Szkołach Astrologii Humanistycznej i Kosmoekologii Kultury Leszka Weresa, w czasie wielu z nich był również wykładowcą.

Pierwszy kurs astrologii poprowadził w 1999 roku. Od tego czasu regularnie szkoli adeptów królewskiej wiedzy, mając za sobą kilkaset przeprowadzonych kursów i warsztatów astrologii dla początkujących i zaawansowanych w wielu miastach Polski.

Artur Święch i Leszek Weres, wrzesień 2003
W 1999 roku jako współzałożyciel i wice-prezes Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej zainaugurował działalność Sekcji Miłośników Astrologii (SMA) w Kielcach, której zajęcia prowadził regularnie przez 10 lat. W latach 2002-2007 zajęcia SMA odbywały się również w Lublinie, a w latach 2007-2009 we Wrocławiu. W latach 2007-2019 praktyczne warsztaty astrologii odbywały się w Warszawie. Obecnie stałym miejscem spotkań ze studentami astrologii jest ośrodek w Wildze pod Warszawą, gdzie regularnie odbywają się zarówno Kursy astrologii, jak i warsztaty oraz tematyczne Szkoły Astrologii.

Jako wykładowca spędził ze swoimi słuchaczami ponad 3000 godzin, zaś drugie tyle nagrywając indywidualne i partnerskie analizy astrologiczne ze swoimi klientami.

W październiku 2007 roku, wraz z grupą pasjonatów i badaczy astrologii powołał do życia Instytut Astrologii Humanistycznej (IAH), którego celem są prace badawcze oraz propagowanie profesjonalnego podejścia do astrologii i dziedzin z nią związanych.

Artur Święch i Arnold Mindell, kwiecień 2014 W latach 2009-2014 studiował psychoterapię w ramach programu licencyjnego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Studia psychoterapeutyczne utwierdziły go w przekonaniu, że astrologia i psychologia to uzupełniające się dziedziny poznania człowieka, oraz że zarówno astrolog nie znający psychologii jak i psycholog nie znający astrologii, będą w swych możliwościach pomocy człowiekowi ograniczeni. (na zdjęciu z twórcą psychologii zorientowanej na proces, POP, Arnoldem Mindell’em)

Posiada prawdopodobnie największy na świecie, liczący obecnie kilkaset pozycji i wciąż rosnący, zbiór filmów archetypowych, z podziałem na fazy Zodiaku. Praktycznie wykorzystuje astrologię w dziedzinach finansowych (astrologia finansowa) oraz w sporcie (astrologia sportu).

Wykonuje analizy astrologiczne – WYŁĄCZNIE w czasie indywidualnego spotkania. Specjalizuje się w analizach horoskopów urodzeniowych i partnerskich oraz w odkrywaniu i wskazywaniu sposobów realizacji potencjałów dzieci i młodzieży. Każde spotkanie jest nagrywane a nagranie, wraz z indywidualnym kosmogramem, staje się po spotkaniu własnością klienta.

Chętnie popularyzuje wiedzę astrologiczną, dzięki czemu wielu słuchaczy i widzów ma szansę dowiedzieć się, że astrologia, stanowiąca sumę wiedzy psychologicznej starożytności, ma do zaoferowania znacznie więcej niż udające ją mailowe, wysyłkowe, gazetowe czy internetowe “horoskopy” i „przepowiednie”.

Artur Święch w programie Joanny Brodzik (TVP2), kwiecień 2007
Artur Święch uważa astrologię za najpełniejszy ze znanych systemów typologii osobowości. To wiedza, pozwalająca każdemu odkryć swoje potencjały, możliwości, talenty oraz dotrzeć do przyczyn doświadczanych na co dzień blokad i trudności – jednym słowem poznać i zrozumieć siebie.

Nikt nie jest jednym „znakiem Zodiaku”. Zodiakalną wędrówkę od Wojownika (Baran) do Mistyka (Ryby) każdy z Nas odbywa wielokrotnie w ciągu życia. Astrologia podpowie, w którym miejscu znajdujesz się obecnie na swojej Drodze i jak najlepiej wykorzystać ten czas.